معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: درصورت نیاز و انجام هماهنگی توسط مسئولان کشوری، سپاه می تواند بیمارستان های صحرایی خود رادر دیگر کشورها به منظور خدمات رسانی به آسیب دیدگان برپا کند.

به گزارش بسیج پرس، سردار علی اکبر پور جمشیدیان عصر امروز دوشنبه ۱۵ بهمن در حاشیه بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه توانمندی های بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه که در معاونت بهداری این نیرو برگزار شد، اظهارداشت: نیروی زمینی سپاه مسئولیت تامین امنیت در مناطق مرزی شمالغرب، غرب، جنوب غرب، جنوب شرق و بخشی از شرق کشور را بر عهده دارد.

وی افزود: ما معتقدیم امنیت پایدار مهم و البته گسترده است که بخشی از آن اشتعال، مردم‌ یاری و رفع محرومیت ها محسوب می شود؛ از این رو در کنار حضور نظامی برای برقراری امنیت رفع محرومیت ها در مناطق مرزی را نیز در دستور کار خود قرار دادیم.

سردار پورجمشیدیان در ادامه به محرومیت و نیاز های مردم در مناطق مرزی و محروم کشور اشاره کرد و گفت: بخشی از این‌ محرومیت ها در بخش بهداشت و سلامت است؛ به همین دلیل نیروی زمینی سپاه هر سال چند بیمارستان‌صحرایی را در مناطق محروم بر پا و به صدها هزار نفر خدمات تخصصی و فوق تخصصی در حوزه بهداشت و سلامت ارائه می کند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: علاوه بر بهداشت و درمان قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در جنوب شرق و شمال غرب در حوزه اشتغال نیز مشغول به فعالیت است. اگر برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم بخش اعظمی از قاچاق و ناامنی از بین خواهد رفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندی معاونت بهداری نزسا اشاره کرد و گفت: در صورت نیاز و انجام هماهنگی توسط مسئولان کشوری، سپاه می تواند بیمارستان های صحرایی خود را در دیگر کشورها به منظور خدمات رسانی به اسیب دیدگان برپا کند.

  • منبع خبر : مهر